ثبت نام دوره TÖMER

ثبت نام کلاس TOMER برای چه افرادی ضروری است؟ در سال‌های اخیر تقاضا برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه افزایش یافته است. مهمترین نکته‌ای که برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه و مهاجرت تحصیلی به این کشور باید بدانید این است که شرکت در آزمون تومر برای افرادی که متقاضی ادامه تحصیل به زبان ترکی هستند ضروری است. البته، برخی دانشگاه‌های ترکیه دروس را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهند؛ اما شرط اصلی پذیرش در دانشگاه‌های معتبر استانبول، آنکارا و سایر دانشگاه‌های معتبر ترکیه کسب نمره حدنصاب در آزمون تومر است.

 در حقیقت آزمون تومر میزان توانایی شما در زبان ترکی استانبولی را ارزیابی می‌کند. برای اینکه بتوانید در این آزمون موفق شوید باید از آمادگی لازم برخوردار باشید. این آمادگی تنها از طریق ثبت‌نام در کلاس‌های تومر و شرکت در آزمون‌های شبیه‌سازی ‌شده به دست می‌آید.

چرا شرکت در آزمون تومر ضروری است؟

نظام آموزشی ترکیه برای پذیرش دانشجو از برنامه کشورهای انگلیسی‌زبان پیروی می‌کند. همان‌طور که می‌دانید در اغلب این کشورها تسلط کامل به زبان انگلیسی یکی از شرط‌های اساسی مهاجرت تحصیلی است. ترکیه نیز تسلط به زبان ترکی استانبولی را یک از شرط‌های اصلی مهاجرت تحصیلی قرار داده است. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارند و می‌خواهند تحصیلات عالی خود را در دانشگاه‌های این کشور ادامه دهند باید به زبان ترکی استانبولی مسلط باشند. شرکت در آزمون تومر اصلی‌ترین معیار برای سنجش توانایی افراد در درک مطلب، خواندن و نوشتن زبان ترکی است.

باید به این نکته اشاره کنیم که نه‌تنها برای مهاجرت تحصیلی بلکه برای اغلب افرادی که تمایل دارند به ترکیه مهاجرت کنند نیز این کسب نمره حدنصاب در آزمون تومر الزامی است. با توجه به اینکه، آزمون‌های بین‌المللی با آزمون‌های کشوری تفاوت دارد باید با تکنیک‌هایی آشنا باشید که بتوانید در آزمون از آن استفاده کرده و نمره خود را ارتقا دهید. ثبت نام کلاس TOMER کلید موفقیت شما برای ادامه تحصیلی در ترکیه به شمار می‌آید.

چرا شرکت در آزمون تومر ضروری است؟

ساختار آزمون تومر و سیستم نمره دهی آن

یکی از سوالاتی که اغلب افراد پس از ثبت‌نام کلاس تومر می‌پرسند این است که سیستم نمره دهی و نوع سوالات مطرح‌شده در این آزمون چگونه است؟ بسیاری از آزمون‌های بین‌المللی زبان مانند تافل، آیلتس و … بر چهار مهارت اصلی یعنی توانایی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن متمرکز هستند. در آزمون تومر علاوه بر این چهار مورد دو مهارت اصلی دیگر نیز وجود دارد.

 این دو مهارت عبارتند از: تلفظ و ساختار و قواعد زبان. باتوجه به همه این موارد افرادی که در آزمون تومر شرکت می‌کنند باید در صحبت کردن، تلفظ، قواعد دستور زبانی، شنیدار، نوشتن و خواندن مهارت کافی داشته باشند. دستیابی به مهارت‌های فوق از راه تمرین و تکرار به دست می‌آید.

نمره هر یک از بخش‌های آزمون تومر متفاوت است. حداقل نمره‌ای که فرد می‌تواند در هر یک از مراحل به دست آورد 10 و حداکثر نمره هر بخش نیز 25 است. نمره نهایی از 100 محاسبه می‌شود. از نظر سطح‌بندی این آزمون نیز دارای 6 سطح مختلف بوده که هر یک از این سطوح دارای امتیاز خاصی هستند.

هدف اصلی از سطح‌بندی افراد در آزمون تومر، تعیین میزان تسلط و توانایی آنها در بخش‌های مختلف آزمون تومر است. اگر قصد شرکت در آزمون vhTOMER دارید برای اینکه بتوانید نمره حدنصاب در هر بخش را کسب کنید ثبت نام کلاس TOMER بسیار موثر خواهد بود.

ضرورت شرکت در کلاس‌های تومر زمانی مشخص می‌شوید که بدانید افرادی که نمره کمتر از 50 در این آزمون کسب کنند موفق به دریافت گواهی تومر نمی‌شوند. از سوی دیگر، حداقل نمره برای دستیابی به گواهینامه تومر 60 است. البته این نمره از نظر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ترکیه با یکدیگر تفاوت دارد. قطعا برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر ترکیه نیازمند کسب نمره بالاتر خواهید بود.

آماده‌سازی متقاضیان پس از ثبت نام کلاس TOMER

هدف اصلی از برگزاری کلاس‌های تومر افزایش توانایی افراد در درک مطلب، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان ترکی استانبولی است. مجموعه افق سرو برای دستیابی به این هدف مهم از توانمندی‌های اساتید حرفه‌ای و مجرب بهره گرفته است. پس از ثبت نام کلاس تومر در مجموعه افق سرو مجموعه کتاب‌های مقدماتی، پایه و اصلی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. به همین دلیل، افرادی که تسلط و مهارت کافی در زبان ترکی استانبولی ندارند نیز با شرکت در این کلاس‌ها علاوه‌بر تسلط به زبان ترکی می‌توانند سوالات آزمون تومر را به‌راحتی پاسخ دهند.

کتاب‌های تدریس شده در مجموعه افق سرو عبارتند از:

  • کتاب HiTiTi: این کتاب به‌صورت اختصاصی برای متقاضیان شرکت در آزمون TOMER نوشته شده است؛ به عبارت دیگر، اصلی‌ترین منبع برای قبولی در آزمون تومر کتاب HiTiT است. باتوجه به اینکه اهداف افراد از مهاجرت به ترکیه متفاوت است، توانایی و تسلط آنها به زبان نیز متفاوت خواهد بود. مجموعه افق سرو پس از ثبت نام کلاس TOMER، مهمترین و کاربردی‌ترین منابع را در اختیار افراد قرار می‌دهند تا موفقیت آنها را در آزمون تضمین کند.
  • مجموعه کتاب‌های MER: در پایان این کتاب مجموعه‌ای از تست‌ها و سوالات مطرح‌ شده در آزمون تومر قرار دارد. با تجزیه‌وتحلیل این تست‌ها می‌توانید با نکات ظریف آزمون اصلی آشنا شوید. این کتاب علاوه‌بر تقویت توانایی شما در زبان ترکی، تسلط شما به سوالات آزمون را افزایش داده و استرس شما در جلسه آزمون را کاهش می‌دهد.

چه افرادی باید در کلاس‌های تومر و آزمون آن شرکت کنند؟

  • برای تمام افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه دارند ارائه مدرک تومر الزامی است. البته دانشجویانی که در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان تحصیل می‌کنند علاوه‌بر گواهی تومر باید مدرک MTU را ارائه دهند. باتوجه به اینکه کسب نمره حدنصاب در این آزمون شرط اصلی پذیرش است، شرکت در کلاس‌های تومر برای این دسته از افراد ضروری است.
  • افرادی که قصد مهاجرت کاری و دریافت ویزای کاری ترکیه را دارند و افرادی که تمایل دارند تابعیت دائمی ترکیه را به دست بیاورند، باید در این کلاس‌ها شرکت کنند.

 مهمترین نکته‌ای که در این بخش باید اشاره کنیم این است که آن دسته از افرادی که تمایل دارند تحصیلات خود در مقطع ارشد یا دکتری را در ترکیه ادامه دهند ارائه مدرک زبان تافل یا آیلتس علاوه‌بر گواهی تومر ضرورت دارد.

چه افرادی باید در کلاس‌های تومر و آزمون آن شرکت کنند؟

مجموعه افق سرو سابقه طولانی در اعزام دانشجو به ترکیه و سایر کشورهای اروپایی و امریکا، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر دنیا، آماده‌سازی افراد برای شرکت در آزمون تومر یا آزمون ای سی تی، برگزاری کلاس‌های مختلف و … دارد. کارشناسان این مجموعه به شما کمک می‌کنند تا به‌موقع در آزمون‌ها شرکت کرده و نمره حدنصاب را کسب کنید.

مراحل ثبت‌نام در آزمون، دریافت ویزا، بلیط و بسیاری از موارد دیگر توسط کارشناسان این مجموعه انجام می‌شود. اگر برای ادامه تحصیل یا مهاجرت کاری به ترکیه، اروپا و امریکا به راهنمایی و مشاوره نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

سخن پایانی

ترکیه یکی از کشورها بسیار زیبای جهان است. جاذبه‌های تفریحی و گردشگری فراوانی دارد. یکی از مزیت‌های اصلی ترکیه این است که در سال‌های اخیر نظام آموزشی ترکیه تقویت شده و دانشگاه‌های این کشور توانسته‌اند به رتبه‌های بالای جهان دست پیدا کنند.

 همین امر سبب افزایش تقاضا برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه شده است. یکی از مهمترین مدارکی که متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه موظف به ارائه آن هستند گواهی تومر است. این آزمون دارای 6 بخش مجزا بوده و نمره نهایی آن 100 است. تنها افرادی که بتوانند نمره حدنصاب را کسب کنند قادر به دریافت ویزای تحصیلی ترکیه خواهند شد. برای موفقیت در این آزمون تنها راه ثبت نام کلاس TOMER است.