ثبت نام دوره SAT

ثبت نام کلاس SAT

دوره‌های آماده‌سازی آزمون اس ای تی دوره‌ای هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده است. ثبت نام کلاس SAT در موفقیت افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های معتبر جهان دارند، بسیار موثر است. افراد متقاضی تحصیل در اروپا، ترکیه و امریکا موظف به شرکت در آزمون اس ای تی هستند.

 پاسخگویی به سوالات آزمون SAT نیازمند تسلط بالا به زبان انگلیسی است؛ و فرد باید در آزمون آیلتس حداقل نمره 5.5 یا 6 کسب کرده باشد. در دوره‌های آماده‌سازی SAT به افرادی که پایه قوی در زبان انگلیسی ندارند، مهارت‌های مختلف آموزش داده شده و پس از آن بر آموزش مفاهیم کلیدی و شبیه‌سازی آزمون اصلی متمرکز می‌شوند.

آزمون اس ای تی چیست؟

آزمون SAT آزمونی بین‌المللی است که آمریکا کشور اصلی برگزارکننده این آزمون معتبر است. علاوه بر دانشگاه‌های آمریکا، نمره آزمون اس ای تی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اروپا به‌ویژه کشورهایی مانند ترکیه، نروژ، فرانسه، مجارستان، لهستان، چک و کشورهای غیراروپایی کانادا و استرالیا اهمیت بالایی دارد. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا تحصیل در رشته‌های دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی در اروپا شرکت در آزمون SAT الزامی است.

آزمون اس ای تی به دو صورت جنرال و تخصصی برگزار می‌شود. در آزمون جنرال توانایی متقاضی در دروس زبان انگلیسی و ریاضی ارزیابی می‌شود؛ و مدرک آزمون جنرال برای تحصیل در مقطع کارشناسی مناسب است. در آزمون موضوعی یا تخصصی توانایی و مهارت فرد برای ادامه تحصیل در یک رشته خاص ارزیابی می‌شود. تنها افرادی می‌توانند در این آزمون به رتبه مناسبی دست پیدا کنند که مهارت و تسلط کافی در زبان انگلیسی داشته باشند. همین امر ثبت نام کلاس SAT برای متقاضیان را به یک ضرورت تبدیل کرده است.

 

آزمون اس ای تی چیست؟

آزمون اس ای تی هر سه ماه یک‌بار برگزاری می‌شود. مهمترین نکته برگزاری آزمون SAt این است که آزمون اس ای تی توسط دانشگاه‌ها برگزار نمی‌شود. بلکه یکی از مراکز غیرانتفاعی امریکا مسئول برگزاری این آزمون معتبر است. یکی از شروط اصلی برای اعزام دانشجو به ترکیه در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی شرکت در آزمون SAT و کسب نمره حدنصاب است. باتوجه به اینکه ایران توسط دولت امریکا تحریم شده شرایط لازم برای برگزاری این آزمون در ایران وجود ندارد. به همین دلیل ایرانیان باید در کشورهایی مانند ترکیه، آذربایجان و امارات در این آزمون شرکت کنند.

چرا شرکت در آزمون اس ای تی ضروری است؟

آزمون SAT یکی از معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی است که برای ادامه تحصیل در اغلب دانشگاه‌های ترکیه و اروپا ارائه مدرک آن الزامی است. این آزمون هر سه ماه یکبار برگزار می‌شود؛ بنابراین اگر فردی نتواند در آزمون اول موفق شود می‌تواند تا کسب نمره دلخواه چندین بار در این آزمون شرکت کند.

اعتبار این آزمون دو سال است. اگر موفق به قبولی در این آزمون شدید دو سال فرصت دارید تا دانشگاه موردعلاقه خود را انتخاب کرده و برای پذیرش از آن مدارک لازم را ارائه دهید. حداکثر نمره آزمون اس ای تی برابر با 1600 امتیاز است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در اروپا یا ترکیه را دارند باید بتواند حداقل به امتیاز 1350 دست پیدا کنند.

ثبت نام کلاس SAT برای چه افرادی ضروری است؟

ثبت نام کلاس SAT برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های معتبر آمریکا، اروپا، ترکیه، کانادا و استرالیا را دارند ضروری است. علاوه‌بر این، تنها به افرادی اجازه ادامه تحصیل در رشته‌های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی در اروپا داده می‌شود که بتوانند نمره حدنصاب را در آزمون SAT کسب کنند. به‌علاوه، افرادی که می‌خواهند برای افزایش احتمال موفقیت خود در دوره‌های SAT برگزارشده در کشورهایی اروپایی شرکت کنند نیز ثبت نام کلاس اس ای تی تنها راه است.

اهداف اصلی از برگزاری دوره‌های اس ای تی

اغلب افرادی که وارد رشته تجربی می‌شوند رویای پزشک شدن را در سر می‌پرورانند؛ اما ظرفیت محدود دانشگاه‌های داخلی و استرس کنکور موجب می‌شود که دانش آموزان نتوانند به آرزوی خود دست پیدا کنند. اولین موردی که به ذهن این افراد می‌رسد مهاجرت تحصیلی است. دانشگاه‌های فراوانی در جهان وجود دارد که می‌توانید تحصیل خود را در آنجا ادامه دهید؛ اما هنگام انتخاب دانشگاه باید به دو مورد توجه کنید، مورد اول: اعتبار دانشگاه مقصد و مورد دوم: مدارک موردنیاز برای ادامه تحصیل در آن دانشگاه است.

همانطور که می‌دانید اغلب دانشگاه‌های معتبر اروپا و آمریکا و برخی دانشگاه‌های ترکیه شرکت در آزمون SAT و کسب نمره حدنصاب را برای ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی ضروری می‌دانند. ثبت نام کلاس SAT گامی موثر در افزایش مهارت و تسلط شما به زبان انگلیسی بوده و می‌تواند شما را با شیوه برگزاری آزمون‌های بین‌المللی آشنا کند.

 با توجه به اینکه آزمون اس ای تی بر دو درس اصلی ریاضی و زبان انگلیسی متمرکز است، در این دوره‌ها سعی شده قواعد و اصول زبان انگلیسی به‌صورت پایه‌ای تدریس شود. به همین دلیل افرادی که موفق نشده‌اند مدرک آیلتس را با نمره بالا کسب کنند دغدغه‌ای در مورد سوالات زبان انگلیسی نخواهند داشت.

اهداف اصلی از برگزاری دوره‌های اس ای تی

علم ریاضی مادر تمام علوم محسوب می‌شود؛ تکنیک‌های این درس بسیار گسترده و فرار بوده و فراگیری آنها نیز در مقایسه با سایر دروس کمی دشوارتر است. علاوه‌بر این، شیوه برگزاری آزمون‌های بین‌المللی نیز با آزمون‌های داخلی متفاوت است.

نگران نباشید با ثبت‌نام در کلاس‌های اس ای تی از مزایای مختلفی برخوردار می‌شوید. در دوره‌های آزمون SAT از اساتید حرفه‌ای و مجرب استفاده می‌شود. این اساتید علاوه‌بر آشنایی با نمونه سوالات آزمون اس ای تی به تمام مباحث درس ریاضی نیز مسلط هستند. همین امر احتمال موفقیت شما در آزمون اس ای تی را افزایش می‌دهد.

کلاس‌های SAT دو بار در سال و در دوره‌های 5 ماهه برگزار می‌شوند. در یک ماه اول سعی می‌شود که به تدریس پایه و مقدماتی زبان پرداخته شود تا هیچ نکته‌ای برای متقاضیان ناآشنا نباشد. در چهار ماه بعد نیز بر تدریس حرفه‌ای انگلیسی و ریاضی متمرکز می‌شوند. شبیه‌سازی آزمون نیز به شما کمک می‌کند تا بر ترس خود غلبه کنید.

همانطور که گفتیم آزمون اس ای تی هفت مرتبه در سال و در ماه‌های اسفند، فروردین، اردیبهشت، شهریور، مهر و آبان برگزار می‌شود. سعی کنید که ثبت نام کلاس SAT را با توجه به تاریخ آزمون انتخاب کنید. هر چه زمان برگزاری دوره و اتمام آن به زمان آزمون شما نزدیک‌تر باشد، در موفقیت شما نقش موثرتری ایفا خواهد کرد.

سخن پایانی

شرکت در آزمون اس ای تی برای افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا رشته‌هایی مانند داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های معتبر آمریکا، اروپا و ترکیه هستند، ضروری است. این آزمون بر دو درس زبان انگلیسی و ریاضی متمرکز است. برای اینکه بتوانید از عهده سوالات این آزمون بربیایید ثبت نام کلاس SAT ضروری است. در این دوره‌ها، تکنیک‌ها و نکاتی به شما آموزش داده می‌شود که با استفاده از آنها می‌توانید به‌راحتی به سوالات پاسخ دهید.