چه افرادی اجازه شرکت در آزمون ای سی تی دارند؟

مقدمه: شرکت در آزمون ای سی تی

ACT یک آزمون ورودی است که توسط اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌های امریکا برای تصمیم‌گیری در مورد پذیرش دانشجو استفاده می‌شود. این آزمون چندگزینه‌ای و با استفاده از مداد و کاغذ و توسط موسسه غیرانتفاعی ACT برگزار می‌شود. هدف از آزمون ACT اندازه‌گیری آمادگی یک دانش‌آموز دبیرستانی برای ورود به کالج و ارائه یک نقطه مشترک برای کالج‌ها است که بتوانند برای مقایسه سطح علمی همه متقاضیان از آن کمک بگیرند. مسئولان پذیرش کالج نمرات آزمون استاندارد را در کنار معدل دبیرستان، کلاس‌هایی که در دبیرستان گذرانده‌اید، توصیه‌نامه‌های معلمان یا مربیان، فعالیت‌های فوق‌برنامه، مصاحبه‌های پذیرش و مقالات شخصی را بررسی می‌کنند. اهمیت نمرات ACT در فرآیند درخواست کالج از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد نحوه شرکت در آزمون ای سی تی با ما همراه باشید.

چه زمانی باید در آزمون ای سی تی شرکت کنید؟

در ایالات‌متحده دانش‌آموزان موظف هستند که در ابتدای ورود به دبیرستان در آزمون SAT شرکت کرده و در پایان دوره دبیرستان و برای ورود به دانشگاه در آزمون ای سی تی نمره حدنصاب را کسب نمایند. این آزمون همه‌ساله و در هفت نوبت مختلف برگزار می‌شود. برای اینکه بتوانید اطلاعات کافی در مورد زمان برگزاری آزمون ACT باید از طریق سایت اصلی آن اقدام کنید.

ثبت‌نام آزمون ACT

برای شرکت در آزمون ACT در گام اول باید با شرایط و نحوه ثبت‌نام آشنا باشید. ثبت‌نام آنلاین ساده‌ترین روش برای شرکت در آزمون ای سی تی است. اولین قدم ایجاد یک حساب دانشجویی آنلاین است. ثبت‌نام آنلاین این مزیت را در اختیار شما قرار می‌دهد که بتوانید تائید کنید که یک نقطه و موقعیت باز در سایت آزمون انتخابی شما وجود دارد و همچنین امکان چاپ بلیط پذیرش نیز برای شما فراهم خواهد بود.

ثبت‌نام آنلاین یک فرآیند ساده است که باید اطلاعات تماس، آدرس و اطلاعات دبیرستان خود را در سایت وارد کنید. پس از ایجاد حساب دانش‌آموزی، می‌توانید تاریخ آزمون را انتخاب کرده و تغییر دهید. هزینه ثبت‌نام را از طریق کارت اعتباری پرداخت کنید. نمرات آزمون را مشاهده کنید.

کالج‌های اصلی برای ارسال گزارش نمره را انتخاب کرده و نمرات دبیرستان خود را وارد یا به‌روزرسانی کنید. برای افرادی که در ایران زندگی می‌کنند این مرحله باید از طریق موسسات معتبر انجام شود؛ زیرا انتخاب محل آزمون کمی دشوار است که باید از مشاورین مجرب کمک بگیرید.

چرا شرکت در آزمون ای سی تی پس از دوره دبیرستان الزامی است؟

شرکت در آزمون ACT سرگرم‌کننده یا کاری عادی نیست. برای شرکت در این آزمون باید حداقل 4 ساعت برای پاسخ‌دهی به سوالات زمان صرف کنید. اگر علاقه‌ای به شرکت در دانشگاه و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر ندارید، پس وقت خود را هدر ندهید.

اما اگر تصمیم شما جدی است و تصور می‌کنید موفقیت آینده شما از راه ادامه تحصیل در دانشگاه به دست می‌آید برای اینکه بتوانید خود را با شرایط آزمون تطبیق دهید ثبت‌نام کلاس ای سی تی گزینه اصلی خواهد بود. دلایل اصلی که شرمت در آزمون ای سی تی را به یک اصل اساسی تبدیل می‌کند، عبارت است از:

·       شما در حال درخواست برای ادامه تحصیلی در کالج هستید

از سال 1996 تا امروز، نمرات تمام افراد شرکت‌کننده در آزمون ACT به‌صورت آنلاین ذخیره می‌شود. اعتبار این آزمون حدود 5 سال است؛ بنابراین اگر قبلا در این آزمون شرکت کرده و موفق به کسب نمره حدنصاب شده‌اید، شرکت مجدد در آزمون ACT برای شما الزامی نیست.

افرادی که پس از اتمام دوره دبیرستان درس را رها کرده‌اند و دوباره قصد ادامه تحصیل دارند، نمی‌توانند در آزمون ACT شرکت کنند. این دسته از افراد ابتدا باید آزمون SAT را با موفقیت پشت سر بگذارند سپس وارد آزمون ای سی تی شوند. البته افرادی که قبلا در آزمون ای سی تی شرکت کرده‌اند، برای ارتقای نمره خود می‌توانند مجددا در آزمون ACT ثبت‌نام کنند.

·       افرادی که برای تغییر دانشگاه یا انتقالی از دانشگاه درخواست داده‌اند

بعضی از دانشجویان علاقه‌مند هستند که دانشگاه خود را تغییر دهند و بتوانند در دانشگاه بهتر یا در شهر دیگر تحصیل خود را ادامه دهند. این دانشجویان باید نمره آزمون ACR را همراه با درخواست خود برای دانشگاه موردنظر ارسال کنند.

این دسته از افراد پس از دریافت تائید نهایی از دانشگاه مقصد می‌تواند مرحله انتقال را انجام داده و تحصیل خود را در دانشگاه دیگری ادامه دهند. اگر قبلا یا در دوره دبیرستان در آزمون ACT شرکت کرده‌اید، ارسال این نمرات کافی است. اگر تصور می‌کنید که با ارتقای نمره خود می‌توانید در جلب رضایت دانشگاه مقصد موفق شوید، شرکت در آزمون ای سی تی برای شما امکان‌پذیر است.

·       افرادی که درخواست شغل دانشجویی یا بورسیه تحصیلی دارند

دانشجویانی که در تامین هزینه تحصیل خود با مشکل مواجه هستند و می‌خواهند از تحصیل رایگان یا بورس تحصیلی استفاده کنند باید در آزمون ای سی تی شرکت کرده و نمره عالی کسب کنند. از سوی دیگر، دانشگاه‌های امریکا و شرکت‌های مختلف برای دانشجویان سال اول مجوز کار صادر نمی‌کنند.

افرادی که می‌خواهند برای تامین زندگی خود یا خانواده‌شان در کنار تحصیل کار کنند باید در آزمون ACT شرکت کرده و نمره حدنصاب را کسب کنند. کسب نمره حدنصاب به این معنی است که دانش‌آموز پایه علمی قوی دارد. در نتیجه، می‌تواند در حین کار بر روی درس کاملا متمرکز شده و با افت تحصیلی مواجه نمی‌شود.

3 نکته برای آمادگی بزرگ‌سالان برای شرکت در آزمون ای سی تی

  • فرمت ACT را بشناسید: بهترین راه برای یادگیری فرمت ACT این است که تا جایی که می‌توانید در تست‌های تمرینی ACT شرکت کنید. با این حال، اگر شرایط شرکت در آزمون‌های شبیه‌سازی‌شده را ندارید، زمان دقیقی را در نظر بگیرید و تست‌های تمرینی را مرور کنید، بدون مرور نکات کلیدی تمام تلاش شما برای شرکت در آزمون ای سی تی بی‌فایده خواهد بود.
  • بازیابی داده‌های قدیمی و فراموش‌شده: اگر بین دوره دبیرستان و دانشگاه شما وقفه بیافتد ممکن است برخی دروس را فراموش کرده باشید؛ بنابراین قبل از ثبت‌نام و شرکت در آزمون ACT مطمئن شوید که تسلط نسبی در دروس پایه و ریاضیات را کسب کرده‌اید.
  • یک جدول زمانی ACT Prep بر اساس نیاز خود ایجاد کنید: یکی از دغدغه‌های اصلی بزرگسالان برای شرکت در آزمون ACT این است که بتوانند بین کار، خانواده و مشکلات زندگی و درس تعادل برقرار کنند. سعی کنید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید که بتوانید علاوه‌بر انجام تمام امور زندگی زمانی مناسب را به مطالعه و مرور دروس اختصاص دهید.

اگر برای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ACT، برای شرکت در کلاس‌های ای سی تی، دریافت ویزای تحصیلی، انتخاب محل مناسب برای آزمون و آگاهی از شرایط اعزام دانشجو به ترکیه و سایر دانشگاه‌های معتبر امریکا و اروپا با سوالات مختلف درگیر هستید می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از راهنمایی آنها استفاده کنید.

سخن پایانی

شرط ورود به دانشگاه‌های امریکا شرکت در آزمون ای سی تی است. افرادی که یکبار در این آزمون شرکت کرده و نمره عالی کسب کرده‌اند تا 5 سال فرصت دارند که از این نمرات برای ثبت‌نام در دانشگاه استفاده کنند. افرادی که از نمره خود راضی نیستند و می‌خواهند نمرات خود را ارتقا دهند می‌توانند مجددا در آزمون ACT شرکت کنند.

کلمه کلیدی: شرکت در آزمون ای سی تی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو
ما برای پاسخ به سوالات شما آماده اییم

مشاوره تحصیلی رایگان

ارائه مشاوره های تخصصی در خصوص دانشگاه ها و برنامه مطالعاتی و تدریس عالی در طول دوره شما را برای رسیدن به هدفتان پشتیبانی میکنیم.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید
آدرس تلگرام
واتساپ